Nasze zasady

PRZEWODNIK PO STYLU PISANIA NA BLOGU OBYWATELSKIEGO ROZWOJU

  1. Czynimy fakty zrozumiałymi dając ich przystępną analizę. Suche fakty ciekawią niewielu. Wypowiedzi oderwane od faktów zostawiamy innym.
  2. Fakty zawsze muszą się zgadzać. Co do interpretacji możemy dyskutować.
  3. Piszemy o sprawach istotnych dla odbiorców. Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego jest to istotne dla czytelnika?” skasuj projekt wpisu zanim zaśmiecisz blog.
  4. Przedstawiamy swoją opinię i wyraźne wnioski. Mówisz swoim głosem, w swoim imieniu, zajmujesz umotywowane stanowisko.  Opisujesz co widzisz. Nie tworzysz wtórnej papki.
  5. Dajemy również karykatury, animacje i inne lekkie formy, które nawiązują do bieżących wydarzeń. Bo nie tylko tekstem i zaawansowaną makroekonomią żyją nasi czytelnicy.
  6. Mieścimy się w 500 słowach a przekaz wzmacniamy czytelnym wykresem bądź obrazkiem. W internecie przeciętny czytelnik daje autorowi wpisu poniżej jednej minuty czasu.  Jeśli tylko jest to możliwe to dane statystyczne przekazujemy w atrakcyjnym wykresie lub innej formie graficznej.
  7. Autorzy najciekawszych blogów wolnościowych mają możliwość zamieszczania wpisów ze swoich blogów na Blogu Obywatelskiego Rozwoju.  To oni decydują czy trafią do nas wszystkie czy tylko wybrane wpisy. Ważne by pozostali w zgodzie z naszymi zasadami.
  8. Nie tworzymy najdłuższej strony świata, tworzymy przestrzeń do swobodnej dyskusji. Dlatego najpóźniej po 2 akapitach tekstu wstawiamy tag „więcej”. Czytelnicy Bloga rozwiną sobie najciekawsze wpisy.
  9. ...
  10. ...

Wpisy na Blogu Obywatelskiego Rozwoju przedstawiają stanowisko autorów bloga i nie muszą być zbieżne ze stanowiskiem Forum Obywatelskiego Rozwoju.