Warning: Creating default object from empty value in /home/klient.dhosting.pl/for/blogobywatelskiegorozwoju.pl/wp-content/themes/hybrid/library/functions/core.php on line 27

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/for/blogobywatelskiegorozwoju.pl/wp-content/themes/hybrid/library/functions/core.php:27) in /home/klient.dhosting.pl/for/blogobywatelskiegorozwoju.pl/wp-includes/feed-rss2-comments.php on line 8
Komentarze do: Dyskusja o Polsce XXI wieku: edukacja https://blogobywatelskiegorozwoju.pl/dyskusja-o-polsce-xxi-wieku-edukacja/ "Rozmowa o wolnościowym porządku społecznym" Thu, 08 Feb 2024 20:13:54 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.1.18 Autor: Mateusz https://blogobywatelskiegorozwoju.pl/dyskusja-o-polsce-xxi-wieku-edukacja/#comment-44 Wed, 07 Sep 2011 12:13:14 +0000 https://blogobywatelskiegorozwoju.pl/?p=466#comment-44 Zgadzam się z autorką tekstu. W moim liceum przeciążenie było ogromne. Trzy razy w tygodniu lekcje zaczynały się na 7.20, do tego trzeba doliczyć 40 minut dojazdu, tak więc aby zdążyć na pierwszą lekcję trzeba było wstać przed 6. W szkole zaczynał się maraton po 7-9 lekcji, a w klasie maturalnej dodatkowo dochodziły godziny dyrektorskie przygotowujące do matury, ale żeby nie było za lekko to trzeba było poczekać godzinę aż nauczyciel prowadzący skończy najpierw swoje normalne lekcje. W moje „ulubione” czwartki wychodziło się z domu o 6.30 a wracało przed 19, w trakcie oglądania serwisu informacyjnego jadło się obiado-kolacje i szło spać. Następnego dnia również na 7.20 pierwsza matematyka i pytanie od nauczycielki czemu po raz kolejny nie odrobiłeś zadania domowego?
Wszyscy zachodzą w głowę dlaczego młodzież jest coraz bardziej agresywna. Skoro nie ma czasu dla siebie, żeby rozwijać własne pasje i chęć zdobywania wiedzy, tylko jest kierowana do ciężkiej harówki w „fabrykach” to nie ma co się dziwić. Wspomne jeszcze o lekturach. Każe się młodzieży 12-16 letniej czytać utwory napisane setki lat temu, pisane w innych warunkach kulturowych językiem niezrozumiałym, lepiej byłoby dobrać takie książki które byłby ciekawe i wyrabiały nawyk czytania, który skłoniłby ludzi do przeczytania w przyszłości kanonu który trzeba znać.

Zgłoś komentarz

]]>
Autor: Anna Patrycja https://blogobywatelskiegorozwoju.pl/dyskusja-o-polsce-xxi-wieku-edukacja/#comment-43 Mon, 05 Sep 2011 11:20:16 +0000 https://blogobywatelskiegorozwoju.pl/?p=466#comment-43 Może Ty nie odczuwałeś przeciążenia, ale wielu uczniów odczuwa je od najmłodszych lat, o czym można poczytać w internecie (http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,89395,9169750,Uczniowie_maja_za_duzo_prac_domowych__Trzeba_to_zmienic.html, http://www.nauka.stetinum.pl/pl/druk/wiadomosci/szkola_podstawowa/Czasochlonne_zadania_domowe_problemem_uczniow_i_rodzicow/page/1) oraz usłyszeć w codziennych rozmowach. Wiele osób oprócz nauki w szkole (6-7 godzin dziennie) i nauki w domu (2 godziny) chodzi na zajęcia dodatkowe, które też potrafią zająć dużo czasu. W każdym bądź razie moje obserwacje (własne, koledzy, rodzeństwo) są zupełnie inne.

Zgłoś komentarz

]]>
Autor: student MIM https://blogobywatelskiegorozwoju.pl/dyskusja-o-polsce-xxi-wieku-edukacja/#comment-42 Sun, 04 Sep 2011 17:23:43 +0000 https://blogobywatelskiegorozwoju.pl/?p=466#comment-42 Jakoś nie kojarzę tego „przeciążenia pracą”, kiedy chodziłem do szkoły (5 lat temu). Spokojnie można było uczyć się 1-2h dziennie i mieć w miarę dobre wyniki. Zaznaczę przy tym, że nie była to jakaś beznadziejna szkoła, gdzie każdy dostawał 5, ale najlepsza szkoła w mieście będąca w drugiej dziesiątce w kraju.

Zgłoś komentarz

]]>